Nieodłączny element wyposażenia wielbicieli podróży

Plecaki turystyczne są nieodłącznym elementem wyposażenia wielbicieli podróży. Występują w wielu wariantach, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Miłośnicy długich wypraw powinni zaopatrzyć się w plecaki duże, nawet ponad sześćdziesięciolitrowe. Na krótsze wyprawy wystarczą plecaki turystyczne o mniejszej pojemności. W każdym przypadku istotne jest, aby plecak był wygodny i funkcjonalny. Najlepiej udać się do  specjalistycznego sklepu i przymierzyć plecaki turystyczne, aby wybrać ten najwygodniejszy i dostosowany do naszej budowy ciała. Należy też zwrócić uwagę na ilość bocznych kieszeni. Obecnie plecaki turystyczne projektowane są w taki sposób, aby przy małych wymiarach pomieścić w nich jak najwięcej. W tym celu projektuje się wiele kieszeni bocznych i przednich z których można skorzystać natychmiast, bez wyjmowania z plecaków całego ekwipunku. Plecaki mają wygodne uchwyty, regulowane ramiączka i wygodne zapięcia. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne.

Plecaki turystyczne

Więcej

Plecaki rowerowe

W ostatnim czasie zaobserwować można modę na jazdę rowerem. W związku z tym popularnością zaczęły się cieszyć wszelkiego rodzaju plecaki rowerowe. W sklepach ze sprzętem sportowym mamy ich pod dostatkiem i nic dziwnego, że trudno się zdecydować na wybór jednego konkretnego. Poniżej kilka rad, które pomogą w zakupie. Plecaki rowerowe występują w różnych pojemnościach. Na jazdę po mieście najlepiej wybrać najmniejsze, w których schowamy portfel, klucze do mieszkania, butelkę z wodą mineralną. Plecaki rowerowe o większej pojemności pozostawmy na kilkudniowe lub nawet tygodniowe wyprawy rowerowe. W takich plecakach zmieścimy podstawowe sprzęty, ubrania, prowiant. Zwracajmy uwagę aby plecaki rowerowe miały odpowiednią ilość kieszonek bocznych na drobiazgi, czy przedmioty najczęściej używane. Istotne jest, aby plecaki rowerowe uszyte były z nieprzemakalnego materiału, co jest ważne w razie deszczu. Zwróćmy też uwagę na jakość ramiączek. Nie mogą być za cienkie i powinny mieć odpowiednią regulację.

plecaki rowerowe

Więcej

Plecaki szkolne

Plecaki to podstawowy przedmiot zainteresowania dla nowoczesnych podróżników. Nieprzypadkowo nazywa się ich backpackersami, czyli w tłumaczeniu na polski plecak owcami. To właśnie oni na forach internetowych i blogach zastanawiają się, jakie plecaki są najlepsza dla ich stylu podróżowania, który polega na objeżdżaniu świata na własną rękę i przy minimalnych kosztach, co oznacza spanie w najtańszych hostelach i częste korzystanie z autostopu. Jakie plecaki są najlepsze na taką wyprawę? Przede wszystkim sprzęt musi być solidny i wytrzymały, by przetrwał wielomiesięczną podróż nawet w trudnych warunkach. Warto stawiać, więc na plecaki solidnej marki na przykład The North Face np: model The North Face Surge II . Plecaki na wielomiesięczną podróż powinny być też same w sobie lekkie i z takim systemem nośnym, by jak najmniej obciążać kręgosłup. Istotny jest też system wielu kieszeni, by bagaż można było wygodnie podzielić, a najważniejsze rzeczy mieć łatwo dostępne pod ręką. Plecaki takie nie muszą być wcale bardzo drogie, wystarczy tylko poszukać okazji na wyprzedażach, a na pewno trafi się dobry model.

 

 

 

4518-undefined

Szykując wyprawkę szkolną dla dziecka nie zapomnij o zakupie odpowiedniego plecaka. Plecaki dziecięce mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne, lekkie i nieobciążające delikatnych kręgosłupów dzieci. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się plecaki The North Face, coraz modniejsze w ostatnich latach. Plecaki z bohaterami kreskówek są najchętniej wybierane przez dzieci. Nam dorosłym mogą się nie podobać. Jeśli widząc neonowo różowy plecak z lalką Barbie czujecie, że nie dacie rady na to patrzeć dłużej niż minutę pamiętajcie, że dzieci mają inny poziom estetyki niż dorośli. Dla młodego człowieka wszystko, co kolorowe kojarzy się z radością i zabawą, plecaki również. Zabierzmy dzieci na zakupy, pokażmy plecaki wygodne, odpowiednio przystosowane do dziecięcych kręgosłupów, ale jednocześnie kolorowe, aby dzieci zakładały je codziennie z przyjemnością. Plecaki są najlepszymi przyjaciółmi uczniów! Towarzyszą im codziennie w trudach nauki. Powinny być praktyczne, ale również cieszyć dziecięce oczy.

Więcej

Plecaki The North Face

Miejskie plecaki to kwintesencja miejskiego stylu. Koniec z niewygodnymi torbami na ramię i sztywnymi teczkami. Plecaki noszone przez dorosłych ludzi nikogo już dziś nie dziwią. Pod warunkiem jednak, że są to stylowe i znakomitej jakości plecaki miejskie, takie jak oferuje w swojej kolekcji marka North Face. Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Przede wszystkim fakt, że projektanci wykorzystują w plecakach miejskich te same nowoczesne technologie i rozwiązania konstrukcyjne, co w plecakach typowo górskich. Co to oznacza w praktyce? Miejskie plecaki North Face dają niewiarygodny komfort użytkowania, bo ciężar w nich rozkłada się równomiernie. Dodatkowo North Face wie, że w codziennym życiu porządek ma ogromne znaczenie, stąd przemyślany system przegród, zamykanych komór i kieszeni, który ułatwia organizację przestrzeni. Plecaki North Face jako przystosowane do typowo miejskiego trybu życia zawierają specjalne bezpieczne kieszenie do przenoszenia sprzętu elektronicznego i laptopów. Klienci doceniają tez ciekawy i klasyczny design tych plecaków.

banner

Jak wybrać dobry plecak do szkoły? Rodzice chcą, że by plecak szkolny był bezpieczny dla zdrowia i jak najbardziej wytrzymały, najlepiej, żeby starczył na kilka lat. Nastolatki mają inne oczekiwania – ma być przede wszystkim modnie i stylowo. Dzięki marce North Face da się to pogodzić! Plecaki miejskie z kolekcji North Face podobają się młodzieży, która ceni aktywny styl życia i lubi uliczną modę. North Face to jednak przede wszystkim najwyższej jakości materiały oraz technologie, które wykorzystuje się przy projektowaniu sprzętu dla profesjonalnych podróżników. Plecaki miejskie North Face sa bardzo nowoczesne, zawierają między innymi specjalne kieszenie do transportowania sprzętu elektronicznego. Poza tym są pojemne i tak zorganizowane, by można w nich było nosić nie tylko podręczniki i zeszyty, ale wszystko to, czego potrzebuje na co dzień młody człowiek. Nie bez znaczenia jest też interesująca, sportowa stylistyka tych plecaków. A do tego są tak wytrzymałe, że bez żadne przesady można je nazwać plecakami nie do zdarcia.

 

 

Więcej

Plecaki turystyczne – sztuka mierzenia

Plecaki turystyczne – sztuka mierzenia

Wiele osób narzeka na plecaki turystyczne i ich wykonanie. Bardzo często klienci są niezadowoleni, że zapłacili sporo za markowy sprzęt podróżniczy, który okazuje się źle sprawdzać w czasie wyprawy. Tymczasem bardzo często same plecaki wykonane są bardzo dobrze, tylko klienci źle dokonali wyboru, przez co plecak nie spełnia ich oczekiwań. Gdy kupujesz plecaki turystyczne i jeszcze nie jesteś znawcą w tym temacie, wybierz dobry sklep, w którym obsługa umie fachowo doradzić. Kupując plecaki turystyczne szczególną uwagę należy zwróci na sprawę mierzenia, bo to pozwala dopasować plecak perfekcyjnie do swoich potrzeb. Plecak turystyczny należy mierzyć spokojnie, dopasowując system nośny i sprawdzając, w jakim położeniu jest najwygodniej. Mierząc plecaki turystyczne warto je też czymś wypełnić, bo przecież nie będziesz podróżował z pustym plecakiem i warto wiedzieć, jak układa się na plecach, gdy jest załadowany. Zwykle sprzedawcy wypełniają plecaki śpiworami i kurtkami dostępnymi w sklepie.

Jak nosić plecaki turystyczne

Więcej